ZDROWIE Z AJURWEDĄ | MOC ZIÓŁ W KOSMETYKCH

Chciałam Wam dziś przybliżyć temat ajurwedy, który z pewnością zainteresuje osoby wybierające kosmetyki naturalne. Warto jednak pamiętać, iż nie tylko ważny jest naturalny skład kosmetyku, ale również to, skąd pochodzą, jak pozyskiwane są składniki oraz jaki jest ogólny stosunek danej marki wobec natury.

Ajurweda to medyczna oraz metafizyczna życiowa wiedza o uzdrawianiu. Jest to matka wszelkiej sztuki leczenia oraz filozofia sztuki życia. Jej główną istotą jest świadome dążenie człowieka do pełnej równowagi na poziomie ciała, ducha oraz umysłu. Każdego dnia uczy, jak żyć zachowując tę naturalną równowagę. Co więcej pomaga rozumieć siebie oraz środowisko w którym żyjemy.

Medycyna ajurwedyjska opiera się na metodach naturalnego uzdrawiania, wykorzystując ziołolecznictwo. Wszelakiego rodzaju zabiegi na ciało mają na celu oczyszczanie organizmu z toksyn zarówno fizycznych, jak i mentalnych, regenerując organizm, a tym samym zapewniając powrót do pełni zdrowia

Obecnie na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju produkty ajurwedyjskie, w tym kosmetyki, suplementy a nawet masło klarowane.  Mnie najbardziej zainteresowały kosmetyki, ponieważ od wielu lat stawiam na te z przyjemniejszym, naturalnym składem.
Kosmetyki ajurwedyjskie służą pielęgnacji ciała oraz odprężeniu naszej duszy. Wykorzystują one naturalne składniki o właściwościach leczniczych, ujęte w odpowiednich proporcjach.

Na stronie https://devaharmony.com/pl/  znalazłam szampon z papai, wykorzystujący moc tego owocu, który ma właściwości przeciwdziałające zaburzeniom pH skóry. Świetnie oczyszcza pory i działa zmiękczająco i chłodząco na skórę głowy. Jego odpowiednio dobrane składniki naturalne, przywracają naturalny połysk i kolor włosów, pozostawiając je świeże i czyste.

Jak wiecie, ostatnio uwielbiam sięgać po mydła w kostce. Oczywiście zawsze staram się wybierać te, które będą odpowiednio nawilżać a nie wysuszać moją skórę. Bardzo zainteresowało mnie mydło bazyliowe, które łączy właściwości Tulsi, Khubani, indyjskich traw, jagód jałowca i oleju kokosowego. Mydło bardzo dobrze oczyszcza skórę oraz poprawia jej krążenie. Dzięki zawartości Tulsi ma właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Składniki odżywcze i przeciwutleniacze w khubanie wpływają pozytywnie na zmiany skórne takie jak trądzik i wysypki.

Na koniec słów kilka o jednym z moich ulubionych toników, czyli o wodzie ogórkowej. Jest to tonik na bazie ogórka oraz innych ekstraktów naturalnych, który doskonale odświeżają i tonizują. Co więcej, ogórek neutralizuje  i nawilża skórę. Natomiast orzech zawarty w jego składzie, ma działanie antybakteryjne i doskonale zabezpiecza przed infekcjami, jak również ułatwia eliminację sebum i zanieczyszczeń z głębokich porów skóry. W sezonie letnim, uwielbiam robić okłady na twarz z soku ogórka. Po prostu namaczam waciki w świeżo wyciśniętym soku, z zerwanym w moim ogrodzie ogórku i nakładam na twarz.


 

Lubicie tego typu kosmetyki?

Magdalena

Komentarze

  1. Tę wodę ogórkową z przyjemnością bym poznała. Pierwszy raz się z nią spotykam, ale mam wrażenie, że byłby to fajny produkt dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Instagram Jestem Magdalena

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog