Piękny i zdrowy uśmiech | Czy nadal boisz się wizyt u dentysty?


Jak ważny dla naszego wizerunku i dobrego samopoczucia jest ładny i zdrowy uśmiech, nie trzeba nikogo przekonywać. Niemniej jeśli chodzi o poważne zadbanie o nasze zęby, no cóż, na dłuższą metę nie wszystkim przychodzi to łatwo. Powodów tego jest kilka. Pomijając wszechobecny i wykorzystywany chyba już na pamieć przez wszystkich „brak czasu”, często jest to strach, zakorzeniony jeszcze z czasów dzieciństwa, przed bolesnym wierceniem w zębie i wszystkimi nieprzyjemnościami z tym związanymi. Jest jeszcze oczywiście aspekt finansowy, ale powiedzmy sobie stanowczo i wyraźnie: o zęby należy zadbać wcześniej niż później. Nie tylko ze względów wizerunkowych, ale przede wszystkim zdrowotnych, i to w szerokim tego słowa znaczeniu. Najwyżej skreślmy z naszej listy zakupów kilka niezdrowych produktów, które notabene ząbkom szkodzą, to i z czasem odłożymy na dentystę.
Wracając do strachu przed gabinetem dentystycznym... Będąc dzieckiem nie byłam wyjątkiem, wizyta u dentysty wiązała się z poważnym wyzwaniem emocjonalnym. Na szczęście szybko z tego wyrosłam. Nie bez znaczenia jest również fakt, że po mamie odziedziczyłam zdrowe zęby i nie muszę zbyt często do dentysty chodzić. Niedawno profilaktycznie się do niego wybrałam po dość długiej przerwie i muszę przyznać, że sprzęt dentystyczny, z jakiego obecnie korzysta większość stomatologów jest o wiele bardziej przyjazny niż jeszcze kilkanaście, ba!, kilka lat temu. Technologia w tej dziedzinie szybko i nieustannie się rozwija, by pacjentowi leczonemu w fotelu było jak najprzyjemniej. Co kilka tygodni słyszymy o kolejnej nowatorskiej metodzie leczenia zębów, która z czasem zaczyna wchodzić w życie.
Codzienna pielęgnacja, to jedno. Ja akurat staram się korzystać z past do zębów, które nie zawierają fluoru, ponieważ czuję, że taka pasta jest bardziej przyjazna dla mojego zdrowia. Przede wszystkim ważna jest regularna kontrola jakości uzębienia. Gdy będziemy to robić systematycznie, to i zaoszczędzimy pieniążki na często faktycznie drogim leczeniu. Pamiętajcie zatem, by nie przekładać wizyty u Waszego dentysty. Dbajcie o zęby, bo piękny uśmiech to dla nas, kobiet, jeden z największych atutów. :)

Magdalena

Komentarze

  1. Ja też zawsze się bałam dentysty. Jednak dbam o uśmiech i jest dla mnie ważne, by moje żeby były zdrowe i staram się regularnie odwiedzać dentystę. Tym bardziej, że znalazłam dentystkę, która nie dość że jest profesjonalistą to jest urocza, sympatyczna i dba o moje samopoczucie gdy leżę na fotelu z otwartą paszczą :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie, że o tym przypominasz. Dbam o zęby, staram się regularnie odwiedzać stomatologa, ale nie ukrywam, że nadal te wizyty nie należą do moich ulubionych, ale to za sprawą przygód z pewną Panią stomatolog.

    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog