środa, 7 marca 2018

Pozycjonowanie stron internetowych.

Kilka tygodni temu, znajomy pracujący w firmie zajmującej się grafiką oraz reklamą, zapytał mnie, czy blogerki jak ja interesują się tematem pozycjonowania stron. Oczywiście jak większość z nas temat jest mi znany, jednak do momentu naszej rozmowy, nie zdawałam sobie sprawy jak ważna jest to część świata internetu. Świata gdzie na dzień dzisiejszy zagląda każdy i jest to już stała część naszego życia. A takie osoby jak ja, które prowadzą bloga bez takich udogodnień jak pozycjonowanie są jak małe źdźbło trawy na dużej polanie. Istnieję blogowo, ale czy jestem dla innych widoczna?
Na czym to polega.
Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce internetowej ma na celu zwiększyć widoczność Twojej strony internetowej w wynikach w wyszukiwarce. Dzięki temu większa ilość osób będzie wstanie do niej dotrzeć, nie tylko wpisując konkretną nazwę, ale przede wszystkim poprzez kluczowe słowa jakie wpisujemy w wyszukiwarce. Krótko mówiąc, dzięki temu wielokrotnie zwiększy się ilość wejść na Twojej stronie. A to oznacza zwiększenie sprzedaży na stronie, pozyskiwanie nowych klientów jak i poszerzenie grona współpracy z różnymi firmami.
Nie ważne czy jesteś blogerem czy prowadzisz mniejszy lub większy biznes, jeśli chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów musisz być widoczny. O pomoc w pozycjonowaniu warto zwrócić się do odpowiednich firm, webmasterów, którzy jako specjaliści w tym temacie pomogą Ci w odniesieniu sukcesu Twojej strony internetowej.

Magdalena


13 komentarzy:

 1. Muszę nad tym pomyśleć i poszukać kogoś dobrego:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak...pozycjonowanie to ważna sprawa!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pozycjonowanie strony to temat mi znany, ale muszę go bardziej zgłębić. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pojęcie jest mi znane natomiast nie przykładam do tego uwagi. Wystarczająca jest dla mnie obecna ilość obserwatorów, wyświetleń, cieszy mnie to co jest teraz :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Temat mi znany, ale na pewno przydałby mi się i pomógł w blogowej branży ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. gdyby blog był dla mnie źródłem utrzymania sama na pewno pomyślałabym o pozycjonowaniu i zainwestowała w nie

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja już dawno stosuje niektóre triczki by mój blog lepiej się pozycjonował, ale staram się nie zdradzać swoich sekretów:)

  buziaki:*
  WWW.KARYN.PL

  OdpowiedzUsuń
 8. O tak, pozycjonowanie jest ważne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przykładam do tego zbyt dużej uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak zgadzam się z tym . Kiedyś prowadziłam sklep internetowy i korzystałam z takiej pomocy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oo wcześniej nie zwracalam na to uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dbajcie o dobrą reklamę swojej firmy. I skoro tak dbacie o własną firmę, to powiedzcie mi, czy korzystacie również z takich pomocy, jak doradztwo biznesowe? Ja korzystam i wiem, że wiele można się dowiedzieć korzystając ze współpracy z profesjonalistami. Ja takowych znalazłem tutaj Pla.partners i wiem, że za jakiś czas będę musiał skorzystać z doradztwa prawnego. Mam nadzieję, że będzie możliwość załatwienia wszystkiego online. Firma ogólnie ma naprawdę bardzo fajne opinie i dobrych specjalistów.

  OdpowiedzUsuń

BOTANIC HAIRFOOD | NAWILŻAJĄCA MASKA DO WŁOSÓW | BANAN ORAZ ALOES

Pamiętam, kiedy pierwszy raz miałam możliwość skosztowania bananów. Było to dobre trzydzieści lat temu, a przywiozła je do Polski moja cioci...