Odszkodowania - warto wiedzieć. Bezpieczny rowerzysta.

Wszyscy którzy obserwują mój profil Instagram, wiedzą iż jestem zapaloną cyklistką i w ciągu kilku ostatnich lat jazda rowerem stała się moją ulubioną formę spędzania wolnego czasu. W tym roku ze względu na lekką zimę jeździłam rowerem gdy tylko było to możliwe. Latem zdarza się, że oprócz typowych treningów wyruszam na całodniowe jazdy rekreacyjne połączone ze zwiedzeniem. Ponieważ rower stał się moim głównym środkiem transportu postanowiłam zadbać o odpowiednie ubezpieczenie oraz związane z tym odszkodowanie. Pewnie nie każdy z Was wie, że istnieje również możliwość wykupienia całorocznego OC dla rowerzysty. Takie ubezpieczenie sprawi, że nie trzeba już martwić się, gdy w wyniku większej lub drobnej kolizji z kimś lub czymś będziemy narażeni na duże koszta finansowe za wyrządzone szkody. Na co dzień o tym nikt nie myśli, a powinniśmy, bo kwoty za takie szody, wcale nie są małe i wcale nie musiały nastąpić z naszej winy. Do tego, takie ubezpieczenie działa również za granicą.
Bardzo ważnym tematem jest dla mnie również uzyskane odszkodowanie w wyniku wypadku. W takich sytuacjach cykliści narażeni są na trwały uszczerbek na zdrowiu, długą rehabilitację a nawet śmierć w wyniku wypadku. Tu warto wykupić odpowiednie NNW, ja skusiłam się na roczny pakiet związany głównie z uszczerbkiem na zdrowiu i śmiercią na skutek nieszczekliwego wypadku. Teraz jednak rozmyślam nad lepszą opcją ubezpieczenia, w skład której będzie również wchodzić  śmierć rodziców, poważne choroby czy dłuższy pobyt w szpitalu.

Na koniec chciałam wspomnieć o tym, iż ja trzymam rowery w domu ale wiele osób zmuszona jest trzymać swój sprzęt w garażu lub piwnicy. Tu warto pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu oraz możliwości uzyskania odszkodowania za jego kradzież.

Nie ważne czy jesteś cyklistą, kierowcą czy zwykłym pieszym warto zorientować się w temacie odpowiednich ubezpieczeń oraz tego, jakie masz prawa jako poszkodowany i na jakie możesz liczyć potem odszkodowanie.  Niestety bez odpowiedniego ubezpieczenia życie nasze jak i naszej rodziny może napotkać wiele trudności a powrót do zdrowia i normalnego życia może stać się niemożliwy.

 

Komentarze

 1. Bardzo przydatny post!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację , to jest bardzo istotne. Moja koleżanka jadąc na rowerze została uderzona drzwiami od zaparkowanego samochodu(kierowca nie popatrzył w lusterka), na szczęście skończyło się tylko na stłuczeniach. Wniosek z tego taki iż nie znamy dnia ani godziny kiedy coś złego nas spotka;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. U mnie największy problem to zajeżdżanie mi drogi i wymuszanie pierwszeństwa. Każdy myśli, ze jadę tylko na rowerze to pewnie jadę wolno lub wyhamuję.

   Usuń
 3. Masz rację, warto zawczasu zadbać o swoje bezpieczeństwo i przyszłość. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog