Wybór najlepszego alkomatu | Kalibracja alkomatu

Nasze społeczeństwo rozwija się w niesamowitym tempie i można by pomyśleć, iż na tym samym poziomie rośnie nasza świadomość i ogólna życiowa mądrość. Mam jednak wrażenie, że w pewnych aspektach jest całkiem odwrotnie. Chodzi mi tu głównie o wypadki, różnego rodzaju nieszczęścia spowodowane spożyciem alkoholu. Nierzadko możemy poczytać o wypadkach samochodowych, do których doszło z przyczyn spożycia jazdy "na podwójnym gazie". Wielokrotnie zastanawiałam się, dlaczego tak wiele osób decyduje się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Statystyki są przerażające i z roku na rok nie napawają optymizmem. Na Polskich drogach mamy rutynowe kontrole, wzmożone podczas świąt, a przecież ilość osób przyłapanych na gorącym uczynku to tylko drobny odsetek. Dla mnie wsiadanie do samochodu będąc nietrzeźwym to niesamowity egoizm oraz brak wyobraźni, czyli czysta głupota. Co gorsza, gdy dochodzi do wypadku, rzadko kiedy ofiarą staje się pijany sprawca lecz niewinny przechodzeń,  cyklista czy kierujący innym autem. Dla mnie nieważne, czy jest to jedno piwko czy pięć. Po prostu, piłem, nie jadę. Często również za kierownicę siadają osoby, które poprzedniego wieczora były na weselu, innej imprezie, gdzie spożywały alkohol w większych lub mniejszych ilościach. Niestety kilka godzin snu oraz rosołek z rana nie sprawi, że poziom alkoholu w naszym organizmie spadnie do zera, a my będziemy zdolni do prowadzenia samochodu czy innego pojazdu. W takich okolicznościach możemy skorzystać z badania profesjonalnym alkomatem na najbliższym komisariacie policji. Zazwyczaj jednak nie mamy takiej możliwości i tutaj idealnym rozwiązaniem jest własny, prywatny alkomat. Obecnie możemy zakupić różne modele, mniej i bardziej profesjonalne, również takie w przyjemnie dostępnych cenach. Warto kupować w odpowiednich miejscach i pamiętać,  że to urządzenie musi być dokładne w swym działaniu. Dlatego, jest coś takiego, jak serwis alkomatów, który musi być przeprowadzany cyklicznie i z zachowaniem najwyższych standardów. Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy mogli uzyskać dokładnych wyników, a do tego nie możemy dopuścić, dlatego też wymagana jest tak zwana kalibracja alkomatu.
 
Odkąd byłam małym dzieckiem słyszałam o wypadkach na budowie lub na roli, do których doszło z powodu zaniedbania i spożycia alkoholu. Od lat panuje ogólne przyzwolenie na takie zachowanie i często inne osoby po prostu odwracają głowę. Na szczęście większość firm, tych dużych jak i małych, nie pozwala już na takie sytuacje. Mój znajomy posiada w swoim biurze alkomat i gdy tylko zachodzi takie podejrzenie, że pracownik może być nietrzeźwy, prosi o wykonanie testu na trzeźwość. Przez ostatnie lata, kilkukrotnie uratowało mu to biznes, jak i pewnie życie pracowników. 
A Wy? Macie swój prywatny alkomat?

 

Komentarze

 1. Cześć w niedziele! Świetnie to wszystko ujęłaś. Muszę niestety przyznać, że coraz częściej widzę ludzi, którzy patrzą tylko na "swoje ja". Jednym słowem egoiści właśnie, tak jak to sama określiłaś. I właśnie tacy wsiadając za kierownicę po alko, nie patrzą na innych..
  ...dla mnie nie ma na ich głupotę słów..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykre to, w szczególności, że w wypadkach zazwyczaj poszkodowani są Ci, którzy nie byli sprawcami wypadku.

   Usuń

Prześlij komentarz

Instagram Jestem Magdalena

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog