Nastały trudne dla nas czasy | Upadłość konsumencka

W zeszłym roku większosci z nas wydało się, że pandemia i wynikająca  z niej pogarszająca się finansowa jakość naszego życia, to najgorsze co nas czekało pod względem gospodarczym. Wiele osób utraciło swoją pracę, zmuszona została zamknąć swój interes lub traciła wszystko, na co do tej pory ciężko pracowała. W tym roku doszedł kolejny cios wynikający z tego, co dzieje się obecnie na Ukrainie. Nasza gospodarka nie ma się nie najlepiej ceny rosną każdego dnia.

Nakładające się na nas problemu sprawiają, że liczymy już każdy grosz i co troszkę słyszymy o upadłości wielkich firm w naszym kraju. Jest to nie tylko trudny moment dla właścicieli firmy ale również wielu osób tam pracujących. Mieszkam w małym mieście a takie sytuacje zdarzają się również tutaj i mam wrażanie, że od lat jest to już częścią naszej gospodarki.

Czy wiedzieliście, że istnieje coś takiego, jak upadłość konsumencka https://www.oglosupadlosckonsumencka.pl/ ? Tak, jak i w przypadku większych firm z możliwości ogłoszenia upadłości może skorzystać również osoba fizyczna nie podsiadająca już działalności gospodarczej. Od najmłodszych lat uczono nas, że długi należy spłacać i trzymać się wyznaczonych terminów spłat. Są jednak sytuacje  w życiu na które nie mamy wpływu jak ciężka choroba czy wypadek przy pracy,  i nie ważne jak bardzo się staramy, nie jesteśmy wstanie podołać podjętym zobowiązaniom. W tym momencie istnieje  możliwości skorzystania z upadłości konsumenckiej, które prawnie daje nam nasze państwo. A dokładnie daje nam szansę oddłużenia i możliwość na nowy start. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej, ponieważ ich wiedza w temacie upadłości konsumenckiej, dobrze wypełnione wnioski i odpowiednie dokumenty dają nam największe szanse, by sąd dał nam możliwość ogłoszenia upadłości. Nie należy również bać się tego hasła lecz działać i skorzystać z takiej opcji, jaką od kilku lat mamy również w Polsce. Koniecznym warunkiem do ogłoszenia takiej upadłości jest wykazanie, iż dłużnik jest osobą niewypłacalną i nie nastąpiło to w wyniku jego zaniedbań lub umyślnych działań.
 
 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog