Jak otrzymać obywatelstwo polskie.

Swoje lata już mam i przez wiele lat widziałam jak moi sąsiedzi, bliżsi jak i dalsi znajomi wyjeżdżali na stałe za granicę. Wszyscy w poszukiwaniu dobrej pracy, pełni nadziei na lepsze jutro oraz nowych możliwości. O ile teraz wyjazd do innego kraju, znalezienie tam pracy oraz osiedlenie się tam na stałe nie jest dla nikogo żadnym problemem, to piętnaście lat temu było to niezłe wyzwanie. O dłuższy legalny pobyt po prostu nie było łatwo a ja mając lat 20 sama tego doświadczyłam.
Teraz to Polska stała się krajem o którym wiele osób marzy i wielu chciałoby tu zostać na stałe. Polska stała się miejscem gdzie dla innych lepiej się zarabia, po prostu lepiej się żyje. Dużo z tych osób odnalazło w naszym kraju swoje nowe miejsce, ale żeby zostać tu na stałe potrzebne jest im obywatelstwo polskie. Takowe cudzoziemiec może uzyskać poprzez jego nadanie przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz na podstawie wniosku złożonego u Wojewody, odpowiednio do miejsca zamieszkania. Co ważne, obcokrajowiec musi jednak przebywać nieprzerwanie na terenie Polski od co najmniej 3 lat, posiadać zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego lub zezwolenie na pobyt stały. Niezbędne jest również posiadanie certyfikatu poświadczającego znajomość j. polskiego na poziomie B1.Każdy dla kogo ta procedura, odpowiednie wypełnienie i złożenie wniosku, wydaje się problematyczne, może skorzystać z pomocy odpowiednich firm. Fachowcy profesjonalnie przeprowadzą  przez wszystkie etapy legalizacji pobytu oraz uzyskiwania obywatelstwa polskiego. Dzięki temu wszystko może odbyć się sprawnie, bezproblemowo oraz z pełnym wsparciem dla cudzoziemca.
W moim mieście w ostatnich trzech latach zamieszkało wiele osób z Ukrainy, głównie ze względu na lepszą pracę oraz zarobki. Wszyscy są bardzo pracowici, zaradni a przede wszystkim uśmiechnięci oraz mili. Na Polskę patrzą dokładnie tak, jak my na inne państwa Europy Zachodniej.Komentarze

 1. Nawet nie wiedziałam,że tyle trzeba spełnić formalności by zyskać obywatelstwo polskie
  http://zoiomoda.pl/stylizacje/old-school-american/

  OdpowiedzUsuń
 2. nawet w mojej wis są obcokrajowcy także z Ukrainy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W tej chwili zdecydowanie łatwiej jest otrzymać obywatelstwo innego kraju, wcześniej papierkowej roboty nie było końca...

  OdpowiedzUsuń
 4. Uczyłam się o tym na WOSie w szkole. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy tekst! Nie myślałam, że tak trudno jest zdobyć obywatelstwo polskie...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 6. z obywatelstwem to nie taka łatwa sprawa

  OdpowiedzUsuń
 7. no tak z obywatelstwem to nie taka prosta sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W Niemczech jeszcze gorzej, oprócz rocznej szkoły z egzaminem językowym trzeba zdać przedmioty z polityki i historii. Niektórzy Niemcy sami nie znają odpowiedzi na pytania;) Legalna praca i zameldowanie to początek kilkuletniej góry lodowej..

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie w Bydgoszczy jest wielu ludzi z Ukrainy, pracują tu i żyją :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uzyskanie obywatelstwa to czasem ciężka sprawa. Pozdrawiam ♥
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog