INHALATOR TŁOKOWY | ECONSTELLATION PLUS | DIAGNOSIS | NA RATUNEK NASZYM PŁUCOM ORAZ OSKRZELOM.

W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam przestawić najnowszy sprzęt medyczny, jaki pojawił się w naszym domu. Jest to inhalator tłokowy Econstellation Plus od Diagnosis, mający nieś nam pomoc w różnych problemach dotyczących układu oddechowego. Przez wiele lat nie miałam powodów aby narzekać na swoje zdrowie, jednak to uległo zmianie wraz ze zmianą mojej pracy. Każdy dzień spędzam w towarzystwie dzieci lub młodzieży, która niestety "obdarowuje" mnie ciągłymi przeziębieniami, grypami. O ile na początku mój organizm był silny, teraz łapię wszystko. I tak oto każdego roku borykam się z zapaleniem oskrzeli, przewlekłymi stanami jakimi są katar, kaszel. A wierzcie mi, nie ma nic gorszego jak nieprzespane noce z powodu duszności oraz problemów z oddychaniem. 

Inhalator Diagnostic ECONSTELLATION Plus to kompaktowy sprzęt medyczny przeznaczony do pracy ciągłej. Umożliwia ono natychmiastowe i bezpośrednie dotarcie preparatu medycznego w formie wziewnej do oskrzeli i płuc. Inhalator został opracowany do leczenia astmy, alergii i innych chorób układu oddechowego.
Urządzenie wytwarza strumień powietrza prowadzony przez sterylną rurkę do nebulizatora. Gdy powietrze dostaje się do nebulizatora, preparat medyczny zostaje rozpylony, tworząc łatwą do inhalacji mgiełkę.
Zestaw zawiera:
- maseczkę dziecięcą,
- maseczkę dla dorosłych
- ustnik,
- widelce nosowe,
- filtr, rozpylacz,
- przewód powietrza.


Inhalatory tego typu,  nie są skomplikowane w obsłudze, jedynie musieliśmy doczytać do czego służą poszczególne końcówki. Pewnie się uśmiejecie, ale muszę Wam się przyznać, że ja używam maski dziecięcej. Moja buzia jest tak mała, drobna, że maseczka dla dorosłych jest dla mnie za dużą. Tą dużą jednak używa mój Piotrek, także nawet fajnie wyszło, bo każdy z nas ma oddzielną maseczkę. Obecnie Piotrek sięga po nią częściej, niestety ze względu na stresy ostatnich miesięcy, wrócił do palenia papierosów a to odbija się oczywiście na jego zdrowiu. Rano męczą go duszności a ja sama zauważyłam, iż jego oddech jest inny. O ile inhalator jest przeznaczony w trudnych sytuacjach dla naszego organizmu jak zapalenie płuc czy oskrzeli, świetnie sprawdza się również w tych drobniejszych problemach. Jest odpowiedni do leczenia zarówno górnych dróg oddechowych, środkowych partii dróg oddechowych jak i dolnych dróg oddechowych. Oczywiście można zakupić również typowe inhalatory dla dzieci, które swoim specjalnie zaprojektowanym wyglądem przynoszą dużo dodatkowej radości.

Ogólne użytkowanie tego urządzenia jak dla nas należy do łatwych, przyjemnych i wygodnych. Jak dotąd używaliśmy go w momentach gdy męczył nas suchy kaszel, kilkudniowy katar lub jak już wyżej wspomniałam negatywne skutki sięgania po papierosy przez Piotra. Taki inhalator spisuje się bardzo fajnie, jednak pamiętajcie, ze ważnym aspektem tu jest dobranie odnowieniowego lekarstwa dla inhalatora. Sam inhalator jest jedynie dobrym ich dostarczycielem do naszego organizmu. U nas jak na razie są to odpowiednie olejki, sosnowy lub tymiankowy, oraz napary z ziół jak rumianek tudzież szałwia.


Magdalena 

Komentarze

 1. niestety, sama mam alergie i problemy z układem oddechowym, inhalacje są super. świetny sprzęt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas są niestety uczulenia w maju i czerwcu, w zależności co w danym miesiącu kwitnie.

   Usuń
 2. Z inhalatorem polubiłam się, odkąd sama mam dzieci- podanie leku wziewnie zamiast syrop czy tabletka, to naprawdę super sprawa. Ale jest tak jak mówisz, on nie służy tylko dzieciom, ale i dorosłym...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo, bardzo przydatne urządzenie, co prawda ja nie mam problemów z oddychaniiem, ale znam trochę osób które mają, a więc jak będzie okazaja to polecę!

  Pozdrawiam!
  zpolskidopolski.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w tym roku dostałam podobny sprzęt i to na prawdę świetna sprawa szczególnie gdy męczy nas kaszel. Warto mieć coś takiego w domu by szybciej się wykurować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znoszę dni, nocy kiedy męczy mnie suchy kaszel. Bardzo męczący jest to dla mojego organizmu stan.

   Usuń
 5. Nigdy nie używałam czegoś takiego ale nie mam tez problemów z oddychaniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak błam dzieckiem inhalatorem była miska z gorąca woda oraz ręcznik :)

   Usuń
 6. Bardzo ciekawe urządzenie, ja co prawda nie mam problemów z oddychaniem, ale fajnie byłoby mieć coś takiego w domu:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog