ZADBAJMY O ODPOWIEDNIĄ HIGIENĘ NASZYCH RĄK

Wraz z mężem, uwielbiamy oglądać programy dokumentalne. Gdy chcemy się zrelaksować lub pogłębić nasze zainteresowania, oglądamy te dotyczące uprawy warzyw, zbierania grzybów lub związanych z powstaniem naszych ulubionych filmów. Często jednak sięgamy również po dokumenty, które wywołują u nas spore emocje, głównie te negatywne. Oboje, jesteśmy osobami, które nie mają w zwyczaju odwracania głowy od problemów naszego świata, szczególnie tych dotyczących zanieczyszczeń lub kłamstw, jakimi karmią nas różnego rodzaju firmy produkujące żywność lub kosmetyki. 

Kilka dni temu, obejrzeliśmy dość zaskakujący program, dotyczący mycia rąk oraz ogólnej higieny wśród ludzi. Przeprowadzone badania pokazały, że ludzie nie myją rąk, lub robią to w nieodpowiedni sposób. Co zaskakujące, dopiero nadejście pandemii, spowodowało, że wiele osób zaczęło myc ręce lub robi to wiele częściej, dokładniej niż zwykle. Już po kilku miesiącach odnotowano duże zmiany, a dokładnie odnotowano spadek osób skarżących się na rożnego rodzaju zatrucia, bóle brzucha. Wszystko dzięki zachowaniu odpowiedniej  higieny w domu, w pracy lub na zakupach w galerii handlowej. 

Na dzień dzisiejszy, bez problemu możemy zakupić różnego rodzaju środki do dezynfekcji rąk. Są to najróżniejsze płyny, żele lub specjalistyczne mydła. Na szczęście ich ceny w czasach pandemii nie wzrosły drastycznie i możemy wybierać w najróżniejszych produktach.

 

Każda dorosła osoba wie, jak ważna jest prawidłowa higiena rąk we własnym gospodarstwie domowym. Od małego uczymy tego również dzieci i staramy się inwestować w odpowiednie środki myjące, dezynfekujące. Jednak nasze życie nie kończy się w domu. Warto pamiętać o myciu rąk w pracy, w szkole lub będąc w podróży. Osobiście  zawsze w swoim biurku, torebce oraz w samochodzie, mam mały żel do dezynfekcji rąk. Sięgam po niego zawsze, gdy zamierzam coś zjeść, wyszłam ze sklepu spożywczego lub po prostu czuję, że potrzebują odświeżenia. 

Oczywiście, warto wybierać produkty o potwierdzonym działaniu wiruso, bakterio oraz grzybobójczym. Warto również, aby dany środek dezynfekujący posiadał odpocznienie certyfikaty, spełniał normy, które gwarantują skuteczność produktu. Do tego, są firmy, które oferują nam produkty w różnych rozmiarach. Od większych kanistrów, odpowiednich dla dużych firm, po mniejsze buteleczki, przyjemne w użytkowaniu w domu czy w samochodzie.

Komentarze

  1. W moim przypadku pandemia niewiele zmieniła. Zawsze dbałam o odpowiednią higienę rąk, zarówno w domu, jak i w pracy czy w podróży. Mój mąż mówi, że mam wręcz obsesję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja praktycznie od zawsze nie miałam problemu z myciem rąk :) Tak mnie mama nauczyła, że trzeba często myć i tak mi zostało :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog