ŚCIANKI PLENEROWE ORAZ WYSTAWIENNICZE | PRZYJEMNY DODATEK W MOIM MIEŚCIE

Muszę przyznać, że takie małe miasta jak moje gdzie mieszkam, wreszcie przyjemnie się rozwijają. I nie, nie mam tu na myśli gospodarki. Odpowiednie osoby na konkretnych stanowiskach, starają się aby miasto nie tylko pięknie wyglądało ale było przyjazne jego mieszkańcom. Aż miło jest wieczorem przejść się przez miasto i popatrzeć na świetnie posadzoną roślinność, nowy mural czy usiąść na jednej z ławek w parku. Jedną z rzeczy, która ostatnio przykuła moją uwagę to umieszczone ścianki plenerowe oraz wystawiennicze w pobliżu szkół oraz biblioteki. Na takich ściankach, zawarte są najważniejszy informacje dotyczące danego miejsca. Dzięki czemu nie musimy czuć się  zagubieni w danym miejscu i z większą pewnością wchodzimy do budynku. Ścianka przy bibliotece zawiera informacje dotyczące regulaminu, znajdujących się tam pomieszczeń, książek jakie możemy tam znaleźć oraz informacje o zbliżających się wydarzeniach typku spotkania z czytelnikami, autorem książki. Oczywiście nie zabrakło też obecnie panujących zasad w związku z panującym wirusem. Miło jestem zaskoczona faktem jak przyjemnie się one prezentują. Ustawione w odpowiednim, wygodnym miejscu, dopasowane do konkretnego budynku i co ważne, bardzo czytelne w odbiorze. Bardzo przyjemne w odbiorze oraz świetne, co do jakości ścianki, znajdziecie w sklepie https://www.scianki.info.pl/


Ścianki kelnerowe w takich miejscach jak szkoła, zawierają dodatkowo inne ciekawe in formacje jak zdjęcia lub dyplomy z osiągnięciami uczniów. Myślę, że sprawia to wiele przyjemności rodzicom a dla uczniów jest to swego rodzaju kolejna motywacja. Gdy byłam młoda panienką nie było tak ładnie prezentujących się ścianek wystawienniczych. Teraz ich spora ilość jest dodatkowo  wyposażone w oświetlenie ledowe. Dla mnie jest to idealne rozwiązanie w miejscach publicznych jak rynek, park czy muzeum. 
Najładniejsze w moim mieście, to chyba te, które powstały na ścieżce dla pieszych jak i osób poruszających się rowerami, blisko mojego domu. Umieszczono tam ścianki z informacjami dotyczącymi pobliskich miejsc wartych zwiedzania, poruszania się rowerem jak i spędzania wolnego czasu na sportowo. Niespodzianką było dla mnie odnaleźć się na jednym ze zdjęć z wycieczki rowerowej, jaką miałam możliwość organizować wraz z miastem dwa lata temu.

Przystajecie czasami przy takich ściankach?

Komentarze

 1. U mnie w mieście taki sposób prezentowania wystaw jest obecny od kilku lat i uważam, że to świetny element - także ozdobny - przestrzeni miejskiej. Ja się chętnie zatrzymuję przy takich wystawach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście, że przystajemy! Ostatnio byliśmy nawet w Toruniu na wystawie plenerowej. Rewelacyjna sprawa- zwłaszcza teraz w czasie pandemii, gdy są ograniczenia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wystawy plenerowe są u nas już od kilku lat. Moje miasto też wyładniało na przestrzeni kilku lat i bardzo jestem z niego dumna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W niedalekim od mojej miejscowości mieście też są takie ścianki. Uważam, że to naprawdę bardzo fajne estetyczne przedsięwzięcie iż ktoś o takowych pomyślał :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja lubię tego typu ścianki. Myślę, że jest to super opcja aby dowiedzieć się czegoś ciekawego :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja widziałam pod pewnym kościołem. W sumie to ciekawa rzecz , można się zatrzymać na chwilę i poczytać coś ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię zatrzymywać się przy takich ściankach, aby poczytać różne ciekawe informacje :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czasami widuje takie ścianki :) Można tam dużo ciekawych informacji wyczytać, wiec zdecydowanie warto się przy nich zatrzymać i chociaż zerknąć czy jest tam coś interesującego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię ten sposób wystawiennictwa zwłaszcza w tym covidowym świecie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. W moim mieście wystarczyła jedna noc, by było po ściankach wystawienniczych :/ Niektórzy nie potrafią uszanować niczego :/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog