PROFESJONALNE OSUSZANIE BUDYNKÓW | BEZPIECZEŃSTWO ORAZ ZDROWIE

Mój mąż raz na jakiś czas wyjeżdża w swoje rodzinne strony, aby odwiedzić swojego kuzyna. Tak się ich życie ułożyło, że częściowo wspólnie się wychowywali i traktują się jak bracia. W ostatni weekend wybraliśmy się do niego wspólnie ze względu na zaproszenie na uczczenie 40-tych urodzin kuzyna męża.

Tak się składa, że poza czysto towarzyskimi, rodzinnymi, wizytami mojego męża u kuzyna jest jeszcze jeden powód. Kuzyn przechowuje w budynku gospodarczym na jego działce stare meble, antyki, które należą do mojego męża, a są pozostałością po pubie, który kiedyś prowadził w swoim rodzinnym mieście. Obecnie z pomocą kuzyna i jego żony starają się je sprzedać. Te najbardziej atrakcyjne udało się „opchnąć” już jakiś czas temu. Niestety zostało jeszcze kilka egzemplarzy, z którymi jest trochę trudniej. A to ze względu na gabaryty, a to na stan techniczny.

Podczas wizyty rzuciłam okiem na te mebelki i chyba odkryłam powód, z powodu którego pojawiły się trudności ze sprzedażą pozostałych mebli. Po wejściu do budynku gospodarczego, momentalnie – gdyż jestem na to szczególnie wyczulona – wyczułam bardzo dużą wilgotność w pomieszczeniu. Po odsunięciu kilku gratów trudno było nie dostrzec pojawiającej się pleśni na ścianach. Długotrwałe przebywanie antyków w takich warunków w widoczny sposób wpłynęło na ich stan.

O ile pozostałe meble nie mają już takiej wartości, jak te które udało się sprzedać wcześniej, to jest kwestia, na którą musiałam zwrócić kuzynowi męża uwagę. W przyszłym roku będzie planował budynek wyremontować i wynajmować w celach usługowych. Aby tego dokonać niezbędne będzie wykonanie porządnego osuszania i wzmocnienia ścian budynku. Jako, że z podobnym problemem musiał uporać się niedawno mój brat, który stary dom używał jako magazyn, wiedziałam co w tej sytuacji poradzić. Bez trudu w internecie znalazłam rozwiązanie. Trafiłam na stronę firmy osuszanie.info, którzy specjalizują się w tego typu zadaniach.

W przypadku starego domu brata i budynku gospodarczego kuzyna męża, można będzie zastosować odtworzenie izolacji przeciwwilgociowej oraz całkowite osuszenie murów. Dzięki temu nie tylko poprawi się jego ogólny stan techniczny, ale przede wszystkim znacząco zwiększy się ich wartość w przypadku sprzedaży lub wynajmu. Zresztą poza tymi oczywistymi skutkami, są jeszcze kwestie zdrowotne. Przebywanie, szczególnie długotrwałe, w zawilgoconych pomieszczeniach nie tylko negatywnie wpływa na umieszczone w nich przedmioty, ale przede wszystkim na nasze własne zdrowie.

No cóż, ze spotkań rodzinnych można jednak czasem wyjść bogatszym. ;-)

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog