WYBÓR ODPOWIEDNICH SUPLEMENTÓW | MOC ZIÓŁ KONTRA NASZE PROBLEMY ZDROWOTNE | MIBIO.PL

Po ostatnim wpisie dotyczącym mojej obecnej suplementacji oraz problemów ze zdrowiem, otrzymałam od Was wiele prywatnych zapytań. Najczęściej pytaliście mnie czy warto sięgać po suplementy, jakie zauważyłam korzyści stosując daną suplementację oraz na co zwracam uwagę przy jej wyborze. Przypomnę, iż od wielu lat stosuję suplementację, związaną z faktem, iż od ponad dwudziestu lat nie jem mięsa oraz obecnie, wspomagam swój organizm również w wyniku mocnych problemów z hormonami, torbielami oraz endometriozą. Oczywiście regularnie poddaje się odpowiednim badaniom i opiece ze strony lekarza. Niestety pomimo przejścia dwóch już operacji, brania przepisanych dawek hormonów, mój stan ponownie uległ pogorszeniu. Stąd moja decyzja o szukaniu pomocy również w tym, co daje nam natura i zioła.

Na szczęście na naszym rynku są już zioła, suplementy, które skserowane są dla kobiet walczącymi z torbielami oraz chwiejnością hormonów. Jednym z bardziej skutecznych suplementów, jest olej z wiesiołka, który przeciwdziała powstawaniu torbielom oraz ma bardzo korzystny wpływ na zespól napięcia przedmiesiączkowego. Uspakaja lub eliminuje objawy, jak drażliwość, przygnębienie, zatrzymywanie wody w organizmie, zmęczenie, ból piersi. Jest to oczywiście olej tłoczony na zimno charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym tłuszczów wielonienasyconych, do których należą kwasy omega-6.

Pamiętajcie, aby przy wyborze suplementów, kierować się ich jakością. Unikajcie sztucznych wypełniaczy, barwników czy konserwantów. Ważne jest również to, jak pozyskiwane są dane zioła, z jakiego są miejsca oraz jaki jest sposób ich przechowywania oraz przetwarzania. Czasami warto wydać kilka złotych więcej, ale wybrać sprawdzone marki. Bardzo ważne są również konsultacje z lekarzem, który poinformuje nas, które suplementy są faktycznie dla nas odpowiedni i nie będą kolidować  z innymi lekami lub ziołomi, które już bierzemy.

Z kolei witamina B12, dedykowana jest osobom będącym na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej. Witamina ta, pełni bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.  Metylokobalamina, będąca aktywną  bio formą witaminy B12, pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek oraz w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Równocześnie przyczynia się ona  do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego ,jak i do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia w ciągu dnia. Kazdego dnia, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i odpornościowego oraz w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.


Nie wiem czy jeszcze pamiętacie, ale jeszcze dwa lata temu, nim pogorszył się mój stan, byłam zapaloną kolarką. Potrafiłam pokonywać trasy o długości ponad 100 kilometrów i tow dość szybkim tempie. Również wtedy, wielu moich znajomych sportowców, sięgało po odpowiednie suplementy dla sportowców. Po tak dużych wysyłkach, organizm tracił w większych ilościach magnez, żelazo lub mieliśmy problemy ze stawami. Dlatego te braki, nadrabialiśmy dzięki prawidłowej diecie i odpowiednim suplementom.

Magdalena

 

Komentarze

 1. Suplementy przyjmuję jedynie na lepsze włosy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieje, że z Twoim zdrowiem będzie tylko lepiej. Trzymam kciuki. Ja też powinnam zadbać o suplementacje bo ostatnio z przemęczenia, ciągle się przeziębiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten olej z wiesiołka to i ja muszę wypróbować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Suplementy są bardzo ważne❤

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie suplementacja wszelaka tylko w porozumieniu z moim lekarzem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Suplementacja jest ważna, też staram się ją zażywać regularnie. Teraz szczególnie witaminę C w formie leku :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog