Pozycjonowanie stron - bądź widoczny w sieci.

W zeszłym roku znajomy pracujący w firmie zajmującej się grafiką oraz reklamą, zapytał mnie, czy blogerki również interesują się tematem pozycjonowania stron. Oczywiście jak większość z nas temat jest mi znany, jednak do momentu naszej rozmowy, nie zdawałam sobie sprawy jak ważna jest to część świata internetu. Świata gdzie na dzień dzisiejszy zagląda każdy i jest to już stała część naszego życia. A takie osoby jak ja, które prowadzą bloga bez takich udogodnień jak pozycjonowanie, są jak drobne źdźbło trawy na dużej polanie. Istnieję blogowo w sieci, ale czy jestem dla innych widoczna? Bloga prowadzę już ponad pięć lat i ostatnie dwa lata pokazały kto potrafi się tu utrzymać a kto nie. Większość moich znajomych (osoby które poznałam w sieci) przestało prowadzić swojego bloga. Większości z nas drastycznie spadły statystyki, jeśli chodzi o stałych jak i nowych odbiorców. Wiele osób nadal nie potrafi przebić się przez ścianę w której pojawiło się setki nowych blogów i gdzie tak trudno zdobyć nowych czytelników. Aby przetrwać potrzebny jest nie tylko pomysł na siebie i swojego bloga ale również wydostanie się na powierzchnię i bycie widocznym w sieci.
 
 
 
 
Zapytacie na czym to polega. Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce internetowej ma na celu zwiększyć widoczność Twojej strony internetowej w wynikach w wyszukiwarce. Dzięki temu większa ilość osób będzie wstanie do niej dotrzeć, nie tylko wpisując konkretną nazwę, ale przede wszystkim poprzez kluczowe słowa jakie wpisujemy w wyszukiwarce. Krótko mówiąc, dzięki temu wielokrotnie zwiększy się ilość wejść na Twojej stronie. A to oznacza zwiększenie sprzedaży na stronie, pozyskiwanie nowych klientów jak i poszerzenie grona współpracy z różnymi firmami. "źródło: inpozycjonowanie.pl"
Nie ważne czy jesteś blogerem czy prowadzisz mniejszy lub większy biznes, jeśli chcesz dotrzeć do potencjalnych klientów musisz być widoczny. O pomoc w pozycjonowaniu warto zwrócić się do odpowiednich firm, webmasterów, którzy jako specjaliści w tym temacie pomogą Ci w odniesieniu sukcesu Twojej strony internetowej.

Miłego dnia
Magdalena
 
 
 
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog