Upadłość konsumencka.

Wielokrotnie słyszymy w telewizji lub czytamy w gazetach o upadłości wielkich firm w naszym kraju. Jest to nie tylko trudny moment dla właścicieli firmy ale również wielu osób tam pracujących. Mieszkam w małym mieście a takie sytuacje zdarzają się również tutaj i mam wrażanie, że od lat jest to już częścią naszej gospodarki.

Czy wiedzieliście, że istnieje również upadłość konsumencka? Tak jak i w przypadku większych firm z możliwości ogłoszenia upadłości może skorzystać również osoba fizyczna nie podsiadająca już działalności gospodarczej. Od najmłodszych lat uczono nas, że długi należy spłacać i trzymać się wyznaczonych terminów spłat. Są jednak sytuacje  w życiu na które nie mamy wpływu jak ciężka choroba czy wypadek przy pracy,  i nie ważne jak bardzo się staramy, nie jesteśmy wstanie podołać podjętym zobowiązaniom. W tym momencie istnieje  możliwości skorzystania z upadłości konsumenckiej, które prawnie daje nam nasze państwo. A dokładnie daje nam szansę oddłużenia i możliwość na nowy start. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii prawnej,  ponieważ ich wiedza w temacie upadłości konsumenckiej, dobrze wypełnione wnioski i odpowiednie dokumenty dają nam największe szanse, by sąd dał nam możliwość ogłoszenia upadłości. Nie należy również bać się tego hasła lecz działać i skorzystać z takiej opcji, jaką od kilku lat mamy również w Polsce. Koniecznym warunkiem do ogłoszenia takiej upadłości jest wykazanie, iż dłużnik jest osobą niewypłacalną i nie nastąpiło to w wyniku jego zaniedbań lub umyślnych działań.

Magdalena

Komentarze

 1. Nie miałam pojęcia, że jest coś takiego jak upadłość konsumencka. Dzięki, że przybliżyłaś mi temat. Dobrze wiedzieć, że istnieją różne możliwości. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że poruszyłaś ten temat. Niestety i takie rzeczy się w życiu zdarzają...
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że o tym piszesz. Znajomość prawa w naszym kraju nadal jest na niskim poziomie i pewnie niewiele osób słyszało o czymś takim jakupadłość konsumencka. Może dzięki takim artykułom zacznie się to zmieniać - taką mam nadzieję. :) Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. upadłość to może być druga szansa dla osób które popadły w długi. A jest to dość nowy sposób na pomoc dla takich osób. Warto z niego skorzystać, bo dzięki niemu można rozwiązać problemy jakie nad nami wiszą.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog