Widoczność w internecie podstawą sukcesu | 6 lat 30plus blog :)

W lipcu zawsze mam troszkę luźniej jeśli chodzi o pracę i jest to czas gdy nie tylko robię konkretne porządki w mieszkaniu, ale również na moim blogu. Jestem w trakcie szorowania i pucowania wszystkiego w każdym pomieszczeniu oraz nadrabiania czy usuwania tego co zbędne tutaj. Swojego bloga 30plus blog prowadzę już ponad sześć lat i nie tyle jestem w małym szoku jak szybko czas leci również tutaj, ale jak wszystko mocno się zmienia. Rok w rok powstaje wiele nowych blogów i niestety tyle samo  z nich  upada, znika. Faktem jest, iż nie trudno jest założyć bloga i móc pisać o czym się chce. Problem pojawia się gdy nie mamy pomysłu na siebie jak i nie potrafimy dotrzeć do konkretnego grona czytelników. To z każdym rokiem robi się coraz trudniejsze a większość blogów, treści staje się po prostu niewidoczna. Okazuje się, że teraz podstawą bycia widocznym  sieci oraz tego by czytelnicy do nas dotarli to pozycjonowanie stron internetowych. Wspominałam już o tym rok temu, kiedy zaczęły pojawiać się w sieci teksty dotyczące spadku statystyk na blogach. Większość osób nie wiedziała czym to jest spowodowane.
To samo tyczy się również sklepów online, które utrzymują się ze sprzedaży swoich produktów. Nie ważne jak piękną graficznie mają stronę oraz jak bogata jest ich oferta i tak ciężko odnaleźć ich w sieci, bo nie znajdują się na pierwszej stronie Google. A to właśnie obecność  czołówce tejże wyszukiwarki, gwarantuje nam dojście do potencjalnego klienta. Innymi słowy, pozycjonowanie stron to chyba najbardziej skuteczna forma reklamy i pozyskiwania klienta. A za tym idą o wiele większe zyski, a jeśli chodzi o bloga, większą liczbę czytelników. Warto zwrócić się o pomoc do firm zajmujących się pozycjonowaniem, jak chociażby Afterweb.
 
 
Drugi, większy problem, to z pewnością czas, którego mi osobiście brakuje. Ale nie poddaję się pomimo kilku kryzysów i nadal jestem z Wami 😊Pamiętam jak bardzo przyjemnie wzrosły statystyki mojego bloga po roku jego prowadzenia i jak pomyślałam, że teraz będzie już wszystko dobrze. Nigdy nie zarabiałam tu dużych pieniędzy, zawsze były to drobne kwoty a podstawą był barter. Jednak było to odpowiednia rekompensata w stosunku do poświęconego czasu na prowadzenie bloga. A pracując 6 dni w  tygodniu plus podstawowe obowiązki domowe, okazało się, że nie jest to takie łatwe.
Powody prowadzenia bloga są różne. Zazwyczaj jest to swego rodzaju hobby, pasja. I bardzo dobrze, ale jeszcze przyjemniej jest, gdy idą za tym swego rodzaju korzyści finansowe a dodatkowo możliwość samorozwoju jak i poznawania wspaniałych osób :) 

Miłego dnia :)
Magdalena

Komentarze

 1. Też staram się pamiętać o SEO, pisząc swoje notki na blogu. Nie stać mnie na płatną promocję treści, więc pozostają mi naturalne wyniki w wyszukiwarce;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Gratuluję zatem kolejnego roku blogowania. 6 lat to naprawdę sporo!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulację, łądna rocznica ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Gratuluję Ci 6 lat w blogosferze i życzę kolejnych. <3 Super, że mimo tylu obowiązków udaje Ci się wygospodarować czas, by tutaj wpaść i coś stworzyć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się ze wszystkim, co napisałaś. Blog to realizowanie pasji, satysfakcja intelektualna, ale jak by przy tym można było coś zarobić, to byłoby jeszcze lepiej.
  Twój blog istnieje sześć lat, a ja jestem na nim po raz pierwszy. Dzień dobry!

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję kolejnej rocznicy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. OOO super, uściski, ja tez juz 6 lat :)

  OdpowiedzUsuń
 8. oj gratuluje ja tez kolejny roczek odhaczylam;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tym czasem faktycznie bywa różnie - u mnie też raz lepiej, raz gorzej.

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję kolejnej rocznicy:**! Z czasem niestety bywa różnie ale najważniejsze żeby nie robić nic na siłę tylko czerpać z tego przyjemność wtedy nasz blog prędzej czy później przyciągnie widzów:):**Buziaczki

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję rocznicy i życzę kolejnych :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie jest łatwo utrzymać dobrej pozycji, to wymaga pracy. Właśnie dziś zauważyłam, że kilka blogów, które nie tak dawno odnosiły sukcesy, dziś jest daleko w tyle.

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratulacje:* Ja w temacie seo nadal raczkuje, ale na szczęście mam grono Czytelniczek z którymi prowadzę dialog- to dla mnie najważniejsze;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog