Odszkodowania za błędy medyczne | Prawa pacjenta.

Błąd lekarza, w wyniku którego ucierpiało zdrowie pacjenta. Zapewne większość z Was przynajmniej raz w życiu słyszała o takiej sytuacji z mediów bądź doświadczyła tego na własnej skórze w swojej rodzinie. Z reguły są to błędy wynikające ze zwykłego zaniedbania, przemęczenia spowodowanego nadgodzinami w pracy lub czasem też panującej ogólnie znieczulicy. Część z nas niestety doświadczyła takich sytuacji, gdy bliska nam osoba, przyjaciel lub sąsiad umarł lub doznał trwałej szkody, bo ratunek przyszedł zbyt późno lub udzielana pierwsza pomoc nie przebiegła tak jak powinna. 
Dla mnie samej wielkim szokiem w ubiegłym roku było, ile trzeba wykonać telefonów, jak długo błagać, a potem czekać, aby wysłano do cierpiącej i chorej na raka osoby karetkę. "Nie warto wysyłać jej do kogoś kto jest bliski śmierci" - takie słowa kiedyś usłyszałam i do dziś staram je sobie wymazać z pamięci.
Ponad 10 lat temu w wyniku złego rozpoznania i ogólnego niedbalstwa w szpitalu zmarł mój dziadek. Odszedł w cierpieniach, a my przez wiele miesięcy żyliśmy w poczuciu bezradności wobec tego co się stało. 
Dziś, bogatsi o wiedzę i doświadczenie, postąpilibyśmy inaczej. Pomimo zastraszania nie wycofalibyśmy sprawy z drogi sądowej. Zabrakło nam jednak cierpliwości, odpowiedniego wsparcia i wiedzy właśnie.
Każdego roku w Polsce mamy wiele spraw - o których ze względu na coraz lepiej rozwinięte media słyszy się coraz częściej - gdzie w wyniku medycznego zaniedbania ludzie umierają tudzież doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu. Często są to również przypadki, kiedy taki nieszczęśnik nie jest już zdolny do prowadzenia normalnego życia. Nie tylko nie jest w stanie kontynuować dotychczasowej pracy, ale również podjąć nowej, jakiejkolwiek. Często niestety do końca zdana jest wyłącznie na pomoc rodziny i bliskich. 
W obu przypadkach, bez ociągania, powinniśmy zawalczyć i domagać się finansowego zadośćuczynienia, jakim są odszkodowania za błędy medyczne. Naprawdę każdy z nas ma do tego moralne prawo. Dzięki finansowemu odszkodowaniu będziemy w stanie poradzić sobie z wieloma problemami, na jakie będziemy skazani. 
W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się do odpowiedniego specjalisty, który dzięki dużej wiedzy prawnej oraz medycznej, będzie zdolny do uczciwej oceny sytuacji i w konsekwencji do wyegzekwowania należytego odszkodowania. Sprawy tego typu bywają bardzo skomplikowane i czasami trwają długo, ale doświadczony radca prawny skutecznie będzie reprezentować poszkodowanego. 
Zdaję sobie sprawę, że żadne pieniądze nigdy nie przywrócą nikomu życia. Nie przywrócą również pełnej sprawności fizycznej, ale zapewnią środki na leczenie, rehabilitację czy ogólną finansową pomoc rodzinie. W takich przypadkach każda pomoc ma znaczenie.

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog