Profesjonalna organizacja oraz realizacja wigilii firmowej.

Należę do tej części społeczeństwa, dla której wrzesień, to miesiąc, w którym moje życie zawodowe nabiera rozpędu. Po lżejszym okresie, jaki z reguły panuje w moim życiu w okresie letnich wakacji, przede mną teraz kilkanaście tygodni intensywnej pracy. I tak do... Świąt Bożego Narodzenia. Pod koniec roku przyjdzie czas na mały reset, podsumowanie roku, zapewne też jakieś postanowienia na Nowy Rok. Większość z Was, jak sądzę, wyczekuje już tego magicznego okresu, wigilii, prezentów, spotkań rodzinnych.
Kilka dni temu spotkałam się na kawie ze swoją przyjaciółką z dawnych lat i z lekkim zdumieniem wysłuchałam jej rozterek dotyczących organizacji w jej miejscu eventu jakim jest wigilia firmowa. Nie miałam pojęcia, jak wiele można i poniekąd należy w tej kwestii zaplanować. Jako osoba pracująca od zawsze w micro przedsiębiorstwach, stroniąca od większych firm i korporacji, przyznaję, że o ile słyszałam o tego rodzaju inicjatywach, to jeszcze tego nie doświadczyłam na własnej skórze, więc nie mogłam za wiele jej doradzić. 
Sądzę jednak, że jest to fantastyczna idea. W dzisiejszych czasach należy dbać o własnych pracowników bardziej niż kiedykolwiek. Tego rodzaju spotkanie kadry pracowniczej, to nie tylko znakomita okazja na integrację i spuszczenie ciśnienia po całorocznych zmaganiach. To przede wszystkim udowodnienie im, że szefostwo o nich dba, że są ważni. To skutecznie może podnieść motywację i dać pozytywnego "kopa" na Nowy Rok.
Słuchając zatem listy punktów, jakie moja koleżanka musi zrealizować do organizacji tego typu eventu, mogłam jej jedynie poradzić zwrócenie się do specjalistów, czyli firm, które zawodowo zajmują się organizowaniem wigilii firmowych. Okazuje się, że na naszym rodzimym rynku nie jest trudno znaleźć odpowiednich ludzi, którzy zaplanują nam wszystko od A do Z. Pomogą doradzić, gdzie wszystko powinno się odbyć, zaproponują lokalizacje z odpowiednim zapleczem gastronomicznym, dekoracjami, oprawą muzyczną, a nawet pomogą zaplanować atrakcje, warsztaty i zabawy integracyjne.
Do grudnia wydaje się być jeszcze trochę czasu, ale jak to z planowaniem wakacji, lepiej to zrobić wcześniej. A jeszcze przyjemniej, gdy wszystko możemy oddać w ręce specjalistom, którzy sprawią, że nawet firmowa wigilia stanie się wyjątkowa.

Komentarze

 1. O matko... dzisiaj wchodzę do Kiku a tam Mikołaje. Odpalam blogosferę a tu temat Wigilii. Aż chce się zaśpiewać 'coraz bliżej Święta' :D

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie nie ma wigilii firmowej co Ty ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, z planowaniem takich rzeczy nie ma co czekać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wrzesień to taki miesiąc, że ten czas jeszcze szybciej pędzi. Aby do 1 listopada a potem już święta w sklepach :D Wigilia firmowa to ważna sprawa, trzeba wcześniej wszystko planować, by wypadła jak najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog