ROZWÓD | NIE KRZYWDŹMY I NIE POZWÓLMY SIĘ KRZYWDZIĆ.

Ostatnio coraz częściej lubię spędzać czas z dala od wielu osób, które pojawiły lub obecnie pojawiają się w moim życiu. Prawie każde spotkanie kończy się tym, iż wysłuchuję jak źle im w życiu. Jak mają się fatalnie oraz tym jak innym wszystko niby spada  z nieba. Co gorsza wysłuchuję tych samych historii, w tym dla mnie tak błahych problemów, iż stwierdzam, że większość osób chyba nie poznała jeszcze życia i nie dostało życiowo po tyłku. Mam wrażenie, iż ostatnio panuje jakieś apogeum jeśli chodzi o problemy w związkach. Niezrozumiałe dla mnie kłótnie, gorzkie słowa i romanse. Co gorsza wiele osób nawet z tym się nie kryje i wszystko odbywa się publicznie. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że narzekają ale nic  z tym tak na prawdę nie robią. Najtrudniej patrzy mi się na rozpadające się rodziny, gdzie są małe dzieci. Osobiście uważam, że lepiej jest się rozstać niż doprowadzać do sytuacji w których dziecko jest świadkiem ciągłych kłótni rodziców lub staje się emocjonalnym popychadłem i rozgrywką. Rozwód to pewnie ostatnia rzecz na jaką mamy ochotę, ale w wielu przypadkach to jest najlepsze co można zrobić. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy możemy skorzystać z usług specjalistów jak www.rozwodznia.pl, którzy przeprowadzą nas przez cały proces rozwodu. Osoba wyspecjalizowana w kwestiach prawnych, ale też po prostu doświadczona w tego typu sprawach, często wykazująca zrozumienie i empatię ze względu na szczególny charakter zawodu. Ciężko z pewnością mają panowie, którzy muszą zawalczyć o ich prawa co do opieki na dzieckiem, dziećmi. Odpowiedni adwokat rozwodowy pomoże naprawić relację z małżonką, a w razie potrzeby wytypuje najlepsze dowody potrzebne do wygrania sprawy sądowej. Przygotuje i poprowadzi Twoją sprawę o rozwód, podział majątku oraz postępowania związane z alimentami i opieką nad dziećmi.

Warto pamiętać, że rozwód powinien być tym ostatnim krokiem rozpadu rodziny. Warto czasami zawalczyć o to, co już mamy, bo często nieporozumienia w związkach wynikają z braku podstawowej komunikacji. Rozmawianiu o tym co nas boli, drażni, tego co nam potrzeba. Kiedy problemy i napięcia zbierają się zamiast być na bieżąco rozwiązywane, na ratowanie małżeństwa bywa już po prostu za późno.  Jeśli już zdecydujecie się na rozwód, po prostu trzeba postarać się aby przeprowadzony został na odpowiednim poziomie, tak aby wzajemnie już się nie krzywdzić. Tak aby ten etap emocjonalnie nas nie zrujnował lub nie popełnić błędu, którego będziemy żałować do końca życia.

Komentarze

  1. Niestety w dzisiejszych czasach nie potrafimy budować trwałych związków i szukamy tego dreszczyku i motyli w brzuchu które towarzyszą zakochaniu. Coś się popsuło? To ja się z tego wypisuję. Ludziom coraz ciężej przychodzi staranie się o drugą osobę i wydaje im się, że zasługują na najlepsze nie dając z siebie nic. Niestety mamy czasy roszczeniowych egositów :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, bardzo to wszystko przykre. Myślę też, że wiele spraw przychodzi teraz zbyt łatwo. Nie trzeba o coś walczyć więc i nie szanuje się tego, co się ma.

      Usuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog