ZAWALCZ O SWOJE PIENIĄDZE | WINDYKACJA W DOBIE PANDEMII

Dożyliśmy trudnych i nieprzewidywalnych czasów. Kolejne wiadomości dotyczące rozwijającej się parabolicznie pandemii wywołują w większości w nas niepewność o jutro. Małe, ale nie tylko, przedsiębiorstwa muszą obecnie zmierzyć się z sytuacją bez precedensu. Obostrzenia dotykają niemal wszystkich... Sprawiają, że jak jeszcze nigdy dotąd każdy z nas musi pilnować swoich finansów.

Dużym i coraz powszechniejszym problemem aktualnie staje się dla firm brak ciągłości finansowej, w dużej mierze spowodowanej ograniczeniami, ale również ze względu na problemy w uzyskaniu pieniędzy za sprzedany towar. Niestety wiele podmiotów za zamówiony, niezbędny do funkcjonowania, towar nie jest w stanie zapłacić w wyznaczonym na fakturze terminie, co można w obecnej sytuacji w jakiś sposób zrozumieć, dogadać się. Opóźnienia się zdarzały i będą zdarzać. Jednak pojawiają się oszuści, którzy wykorzystują kryzysowe sytuacje, żeby niejako mieć wymówkę do ciągłego oddalania terminu płatności.
 

Kryzys dopada każdego z nas i musimy umieć walczyć o swoje. Pomyślne dla nas rozwiązanie takiego problemu nie jest proste, zresztą należałoby na to poświęcić cenny czas. Na szczęście na rynku istnieje dużo firm, które wychodzą z pomocną ręką. Jedną z nich, poleconą mnie przez dobrego, znającego się „na rzeczy” przyjaciela, jest AIF Kancelaria Prawna, posiadająca duże doświadczenie w tego typu sprawach i co najważniejsze bardzo wysoką skuteczność. Prawdopodobnie najmniej problemowe rozwiązanie dla nas, jakie prawnicy kancelarii mogą nam zaproponować, to wyegzekwowanie należności na całkowity koszt dłużnika. No i na koniec, co bardzo ważne na tego typu rynku, wszystko zgodnie z prawem i etyką.
 
Trzymajcie się spokojnie i zdrowo w tym niepewnym czasie!
Magdalena

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog