ODPOWIEDNIE POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH

W minionym roku, próbując dobrze wykorzystać wolny czas w okresie letnim, postanowiłam zainteresować się marketingiem internetowym na podstawie funkcjonowania mojego bloga. Czytałam sporo na temat pozycjonowania stron i ich optymalizacji. Miałam silne postanowienie ogarnąć to na własną rękę.

Dzisiejsze czasy cechują się dosyć agresywną rywalizacją w sieci. Sklepy internetowe prześcigają się w pomysłach, by przyciągnąć do siebie klienta. Jednak dobre pomysły, to nawet nie połowa sukcesu. Kluczową kwestią do zwycięstwa jest sprawienie, by nasza strona internetowa, która ma nam dać satysfakcję finansową, miała odpowiednio zaprojektowaną formę reklamy. Marzeniem każdego przedsiębiorcy działającego w wirtualnej rzeczywistości jest, aby znaleźć się w TOP 10 pierwszych wyszukiwań w wyszukiwarce Google, czyli na pierwszej stronie wyników wyszukiwań.


 

Czytałam, uczyłam się, próbowałam wprowadzić w życie, ale znaczących efektów nie dostrzegłam. Ostatecznie temat porzuciłam. Być może poświęciłam tym zagadnieniom zbyt mało czasu, a być może po prostu jest to kwestia na tyle skomplikowana, że powinno się to powierzyć specjalistom. No właśnie, gdy uświadomimy sobie, jak konkurencja wzmacnia się i wyrasta każdego tygodnia, miesiąca, niemal w każdej dziedzinie biznesowej działającej w sieci, to aby się przed tym skutecznie obronić i nie zaginąć gdzieś w otchłani internetu, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów. Mój brat, który - odkąd pamiętam – pracował w handlu, obecnie większość działalności przeniósł do sieci. Pod koniec minionego roku skorzystał z usług firmy afterweb, która oferuje kompleksowe usługi związane z marketingiem internetowym i szeroko pojętym pozycjonowaniem stron. Pierwsze efekty w postaci pozyskaniu nowych klientów, a co za tym idzie, zwiększeniu obrotów zauważył już po niespełna dwóch miesiącach. Zmotywowałam się, by do sprawy powrócić, ale tym razem bez ciśnienia, żeby zrobić to samodzielnie. Na własną rękę lepiej skupić się na tym, co umiemy robić najlepiej, a inne rzeczy po prostu lepiej zostawić specjalistom.

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog