Szlifowanie posadzki betonowej idelanym sposobem na naprawienie i wzmocnienie nawierzchni.

Drobne zmiany w mieszkaniu lubi chyba każdy z nas. Mnie zawsze cieszy możliwość zakupu nowych zasłon lub roślin do domu. Od kilku lat, zawsze staram się wszystko dobrze przemyśleć zanim coś kupią, tak aby dany przedmiot pasował do naszych wnętrz i służył nam przez dobrych kilka lat. Również wielkie ekscytacje przeżywałam przed ogólnym i dużym remontem mieszkania. Jednak już po kilku dniach radość przeszła w rożdrażnienie, niepokój i potem również nerwy. Taki remont od podstaw  to niestety nie tylko duże wyzwanie finansowe ale również walka z wieloma emocjami i zmęczeniem. Nie spodziewałam się, że napotkamy na tyle problemów, tak bardzo wszystko się przedłuży i że będzie panował, aż tak wielki bałagan. Prawie każdą rzecz zrobiliśmy sami i tak nauczyłam się malowania ścian czy kładzenia paneli.

Jednym z większych problemów było wyrównywanie ścian oraz podłóg. Nasz dom ma już swoje lata, a kiedyś wiele rzeczy robiono bez konkretnych pomiarów. Nawet sobie nie wyobrażacie, ile było hałasu i kurzu podczas szlifowanie posadzki betonowej w salonie. Na szczęście tu skorzystaliśmy z usług fachowca, który dysponował odpowiednim sprzętem. Może i było głośno, ale sprawnie i z bardzo zadowalającym nas efektem.

Jak wpsomnałam, największy problem był w salonie. Beton został wylany tak niedokładnie, że bez jego wyrównania, mielibyśmy problem z położeniem płytek lub paneli. Szlifowanie posadzki betonowej to metoda, która pozwala naprawić i wzmocnić zniszczoną nawierzchnię. Taką metoda warto przeprowadzić również, gdy beton zaczyna  stanowić zagrożenie, ale również wówczas, gdy zaczyna nieestetycznie wyglądać. Tą metodę zazwyczaj wybierają właściciele wielkich hal lub magazynów, gdzie nierówne podłoże, lub ubytki, po prostu stanowią duże zagrożenie. Takie prace szlifowania betonu zapewniają czyste, estetyczne i wytrzymałe podłoże, cechujące się doskonałą przyczepnością.

A jaki był Wasz największy problem podczas dużych remontów?

 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog