Cegła dekoracyjna | Mój ulubiony dodatek w aranżacji mieszkania.

Muszę przyznać, że z wiekiem czuję większe przywiązanie do miejsca w którym mieszkam oraz tego, co widzę każdego dnia. Jestem też bardzo przywiązana do naszego domu i wiem, że ciężko byłoby mi go zostawić i wyjechać. Takich uczuć nie było we mnie, gdy byłam nastolatką oraz młodą kobietą, Moje myśli i plany wręcz krążyły po świecie i zdecydowanie nie było w moich planach pozostać w mieście, w którym się urodziłam. Teraz uwielbiam nasz domek, nasz ogród i związany z tym spokój. Oboje z mężem uwielbiamy  wracać do naszych czterech kąt, zarówno z tych mniejszych i większych wyjazdów. Po prostu czujemy się tu najlepiej. Oczywiście ostatnie lata ciężko pracowaliśmy na to, aby czuć się tu dobrze i ma na to wpływ zarówno kolor ścian w salonie, wygodna dla nas sofa czy chociażby wybór kubków do kawy. To jaki sposób urządziliśmy każde pomieszczenie, ma oczywiście teraz wpływ na to, jak się tutaj czujemy.

Uważam, że każdy większy i mniejszy remont należy dobrze przemyśleć i kierować się tym, co nam się podoba, a niekonicznie tym, co akurat jest w modzie. Zarówno kolor ścian, jak i układ mebli ma codziennie wpływ na nasze samopoczucie i to, że mamy ochotę po pracy wracać do domu. Ma wpływ na to, że jesteśmy wstanie się tu odprężyć i po prostu czuć dobrze, bezpoecznie. O ile za remont nie zabraliśmy się od razu, ponieważ na to potrzebne są spore fundusze, cały czas rozmyślałam i planowałam, co zmienimy, w co zainwestujemy. Wiedziałam, że z pewnością postawimy na jeden z moich ulubionych dodatków, jakim jest cegła dekoracyjna.

 


 
Tego typu cegła jako pierwsza pojawiła się na jednaj ze ścian w kuchni i postarałam się aby pasowała do niej zarówno pod względem kolorystycznym oraz jej faktury. Dobrze przemyślałam również dobór fugi. Rok później inny model cegły pojawił się również na jednej ze ścian w przedpokoju oraz w salonie w miejscu, gdzie w ścianie znajduje się komin. Minęło już dobre siedem lat i cegła nadal nam się podoba, a jej stan jest nadal idealny i z pewnością nie planujemy tu żadnych zmian. Pamiętam, że zakładałam ją wraz z moim tatą i wszystko szło sprawnie i bezproblemowo. Efekt końcowy był tak przyjemy, że potem również moi rodzice skusili się na ten sam model cegły dekoracyjnej. Postanowili oni jednak dodatkowo na zastosowanie oświetlenia led, które nadało dodatkowy, ciepły nastrój. Pamiętam, jak znajomi mówili mi że popełniam błąd bo będę mieć problem z utrzymanie czystości. Ależ byli w błędzie. Cegła w żaden sposób nie przyciąga, jak i nie utrzymuje kurzu. O ile na początku raz na kilka miesięcy planowałam oczyszczanie jej przy użyciu odpowiednio puchatej szczotki, już po pierwszym razie wiedziałam, że nie będzie to konieczne. Cegła w naszej kuchni posłuży nam wiele lat, ponieważ jest odporna na takie czynniki jak działanie pary wodnej, wysoka temperatura i uszkodzenia mechaniczne. Cegły są odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu czystości.

Będąc w sklepach budowlanych lub przeglądając strony internetowe, aż nie dowierzam, jak przyjemny mamy teraz wybór cegły dekoracyjnej. Zarówno jeśli chodzi o ich kolory, wzory oraz sposób montażu. Możemy znaleźć też wspaniałe inspiracje dla każdego pomieszczenia w domu, a także do biura czy salonu fryzjerskiego.Komentarze

 1. Ja też wprowadziłam cegłę dekoracyjną do jednego z pokoi. W salonie z kolei mam tapetę z tym motywem ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam ten dodatek w pomieszczeniach, nadaje on takiej elegancji i u siebie kiedyś taki zrobię. Mega mi się podoba takie rozwiązanie połączone z białą ścianą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, chyba najlepiej prezentuje eis polo żona właśnie tylko na jedną ścianę ;)

   Usuń
 3. pięknie się prezentuje taki dodatek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w ogóle nie lubie cegły w pomieszczeniach.

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam naturalną cegłę we wnętrzach

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog