Kompleksowa pomoc prawna | rozwód oraz wybór odpowiedniego adwokata.

Z wiekiem dni płyną mi coraz szybciej i jest o wiele trudniej na zalezienie czasu wyłącznie dla siebie. Do tego ostatnie lata dość mocno nas wszystkich przytłoczyły wieloma utrudnieniami oraz problemami. Zmęczenie, stres i tak na prawdę uciekające przez palce życie, sprawia że gorzej radzimy sobie z wieloma sprawami. Mam wrażenie, że jeszcze nigdy ludzie nie byli tak mocno zestresowani, skłóceni między sobą i tak szybko się poddawali. Zawsze byłam osobą pełną empatii, dość mocno przeżywającą swoje i najbliższych problemy. Moi przyjaciele w związku z tym często dzielą się ze mną swoimi problemami, które w pewnym sensie przeżywałam wspólnie z nimi. Tak było w przypadku jednego z moich najbliższych przyjaciół. Znamy się ponad dekadę i o ile pierwsze kilka lat znajomości przebiegały lekko i przyjemnie, tak ostatnie kilka lat, to trudny okres dla mojego przyjaciela za sprawą rozwodu ze swojej długoletnią partnerką.

Niestety sprawa rozwodu jego i wszystkich wynikających z niego konsekwencji wpłynęła na niego w znaczący sposób. Pamiętam, że wszystko to działo się „na żywioł”, trochę bez wyobraźni i co tu dużo mówić, ciągnęło się i ciągnęło przez wiele miesięcy. Ucierpiało na tym nie tylko zdrowie mojego kolegi, ale również i przede wszystkim ich wspólne dziecko. W ogóle sądzę, że dorośli ludzie, jeśli dochodzą do wniosku, że nie mogą ze sobą być, nie powinni udawać, okłamywać się, że jest inaczej. Czasem jest za późno na ratunek dla związku. Paradoksalnie, dla dobra dziecka właśnie, lepiej dogadać się i rozstać w zgodzie, niż toczyć wojnę, której nierzadko głównym powodem jest dziecko.
 


 
Chyba nie potrafię już tak dobrze doradzić oraz wesprzeć emocjonalnie, jak kiedyś. Sama troszkę się już wypaliłam i ciężko mi się w tym wszystkim odnaleźć. Dla wielu oczywiście łatwo się mówi, kiedy samemu się tego nie doświadczyło, dlatego w takich sytuacjach, jeśli przyjaciel nie jest już w stanie pomóc, może to zrobić odpowiednia i profesjonalna w tym temacie osoba. Adwokat Maciej Przebindowski, to osoba wyspecjalizowana w kwestiach prawnych, ale też po prostu doświadczona w tego typu sprawach, często wykazująca zrozumienie i empatię ze względu na szczególny charakter zawodu. Mój przyjaciel doszedł do tego wniosku niestety dopiero po szkodzie i teraz żałuje, że zamiast od razu zwrócić się do specjalisty i na chłodno spróbować rozwiązać kwestię rozwodu i wynikających z niego konsekwencji, w kluczowym momencie planowania rozwodu kierował się wyłącznie negatywnymi emocjami.

 

Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog