Dystrybutor tworzyw sztucznych | mediplex

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, iż nie ma nic bardziej odważnego i często trudnego, jak otwarcie własnej działalności gospodarczej. Oczywiście są osoby, które idealnie trafiają swoim pomysłem w zapotrzebowania rynku i ich jednoosobowa dzialność dość szybko zmienia się  w prężnie działającą firmę, to jednak wiele osób pomimo swoich ogromnych starań, przez wiele lat nie potrafi jej rozwinąć. Bywa tak, że podają się po kilku latach lub nawet roku, a inni, tak jak ja, stoją w miejscu i biją się z myślami co dalej.
 
Na szczęście są dziedziny, działalności które mogą liczyć na pewne udogodnienia, rozwiązania które znacznie ułatwiają ich funkcjonowanie.  Jednym z bardzo ważnych udogodnień, jest możliwość zamawiania gotowych produktów i tyczy się to oczywiście przedsiębiorców w branżach typu budownictwo, reklama lub szeroko pojęty przemysł. Są firmy, jak chociażby mediplex.pl, które oferują produkty z poliwęglanu lub polietylenu i innych materiałów w przyjemnych cenach. Produkty te, oczywiście dana firma wykorzystuje w swojej siedzibie na sposób im potrzebny.

 


Przez kilka lat pracowałam w reklamie i pamietam, że często zamawialiśmy tego typu tworzywa, w tym  roll-upy czy płyty kompozytowe, z których stworzyliśmy stoiska targowe, reklamy stojące lub informacyjne. Dzięki temu skracał się czas wykonywanej przez nas pracy i oczywiście mniejsze były dla nas koszta.
 
Z kolei mój znajomy zajmujący się budowlanką, często zamawia wyłazy dachowe, które montuje w różnego typu budynkach. Zazwyczaj są to galerie handlowe oraz hale produkcyjne. Nie musi on ich produkować samemu i tak jak inni, zamawia gotowe produkty. Co ważne trzeba oczywiście zwracać uwagę na jakość ich wykonania, co ma pływ na ich długą żywotność oraz i bezpieczeństwo użytkowania.
 
Z takiego rozwiązania korzysta również firma z której zamawiałam obie moje szklarnie. O ile sami zajmują się produkcją i wykonaniem szkieletu szklarni w rożnych ich rozmiarach, to zdecydowali się na zamawianie poliwęglanu komorowego od kogoś innego.

 

 


  

 

Komentarze

 1. Nie słyszałam o tej firmie. Popatrzę na ofertę, może mnie coś zainteresuje.
  Też myślę o otwarciu czegoś swojego, ale pewne obawy na razie wypierają ten krok. Może warto ponieść ryzyko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbować warto, szczególnie że dostępne są ulgi na start itd. Niż potem całe życie myśleć, lub żałować że się nie spróbowało. Jednak jest dość sporo minusów, szczególnie gdy jest to działalność jednoosobowa.

   Usuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog