Idealna drabina do mojego ogrodu | Wybór drabiny do domu

Rok temu, kiedy trwały te najintensywniejsze prace w ogrodzie oraz konkretne zbiory warzyw oraz owoców, wspomniałam Wam o moich poszukiwaniach drabiny. Pewnie pomyślicie, że to drobnostka pośród wszytskich domowych prac oraz obowiązków. Nie jest to jednak takie łatwe dla zapalonego ogrodnika jak ja, lub dla wielu osób które w ciągu roku wykonują różnorodne prace w domu, jak i wokół niego. Powiem Wam tak, bez dobrej jakościowo drabiny i jej konkretnego modelu, z pracami bywa trudno. W domu ciężko pomalować bez niej wygodnie i dokładnie ściany, zamontować półki lub lampy. Już nie wpsomnę o jakichkolwiek większych remontach. Wybierając drabinę musimy kierować się oczywiście jej jakością, wykonaniem, ponieważ ma to wpływ nie tylko na jej lepsze wykorzystanie ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. No i skoro inwestujemy już w coś pieniądze, to fajnie aby było to coś z nami na lata. Moim zdaniem, idelanym wyborem rok temu w sklep.drabiny.info była drabina 2-elementowea wolnostojąca, która świetnie sprawdza się podczas zbiorów winogrona, które u mnie rosną na pergolach. Używam takiej drabiny podczas zbiorów czereśni, gdy podcinam drzewka owocowe lub gdy muszę oczyścić budki ptaków.

 


Jest ona odpowiednio lekka, dlatego zawsze sama mogę ja przenosić w różne części ogrodu i bezproblemowo ustawiać nawet na mało niewspółpracującym podłożu. Ponieważ jest to model wolnostojący, czuję się na niej bezpiecznie i pewnie stojąc nawet na jej wierzchołku. Bywają dni gdy stoi ona w deszczu, piekącym słońcu i mam wrażenie, że nic nie jest jest straszne. Dopiero z grudniem chowam ją do garażu, aby już w lutym pomogła mi w podcinaniu winorośli.

Nie ukrywam, iż rozglądam się obecnie za troszkę mniejszym modelem drabiny, którą będę używać w ogrodzie, jak i podczas remontów w moim domu. Ponownie mój wybór padnie na wersje wolnostojącą, jednak z wejściem jednostronnym i której ostatni stopień to oczywiście podest. Górna platforma będzie również aluminiowa, jednak odpowiednio gruba i trwała oraz z antypoślizgiem.Komentarze

  1. W ogrodzie rzadko korzystam z drabiny, ale w domu przy remontach takie mniejsze drabiny się przydają :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog