Jak wybrać odpowiedni wózek dziecięcy.

W zeszłym miesiącu wraz z dobrą znajomą oraz jej mężem przy okazji robienia drobnych zakupów do mieszkania, skusiliśmy się by zerknąć w dwóch sklepach na wózki dziecięce. Oboje za dokładnie trzy miesiące po raz pierwszy zostaną rodzicami i powoli kompletują wszystko co będzie im potrzebne. O ile ja w temacie wózków wiem niewiele, Ola i Łukasz wygłosili mi dość długie kazanie na co zwracać uwagę przy zakupie wózka dziecięcego. Byłam w dość dużym szoku jak wiele mamy teraz modeli do wyboru i jak ważną kwestią jest odpowiedni producent wózków. O ile ja na początku skupiłam się na kolorach oraz ich pięknym wyglądzie, znajomi postawili również na jego cenę a przede wszystkim bezpieczeństwo i funkcjonalność.
Trzeba przyznać, że wózki teraz wyglądają nie tylko pięknie i można wybierać w różnych kolorach ale są przede wszystkim wielozadaniowe. Do wyboru mamy wózki głębokie, wielofunkcyjne,  spacerowe, pojedyncze jak i podwójne. Wszystkie przyjemnie składane tak aby bez problemu wnieść je do mieszkania czy zapakować w auto. Do tego odpowiednio wyposażone w hamulce, amortyzatory oraz porządne koła. Na duży plus zmienił się również nie tylko jego wygląd ale również materiał z jakiego są szyte części materiałowe. Znajomi zwrócili uwagę przede wszystkim na stelaż, jego funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz materiał z jakiego jest zrobiony.
Odpowiednio wyposażony wózek będzie nadawał się na każdą porę roku, w dni słoneczne, deszczowe oraz wietrzne. A najważniejsze to aby wózek zapewniał bezpieczeństwo dziecku i był wygodny zarówno dla niego jak i osoby która będzie prowadzić wózek w różnych miejscach oraz nawierzchniach. Dobrze dobrany wózek dla potrzeb dziecka oraz rodziców, sprawi że ułatwi on rodzicom nie tylko spacery ale również dalsze wyjazdy czy załatwianie spraw codziennych.
Na co najbardziej zwracaliście uwagę przy wyborze wózka dziecięcego?

Miłego dnia :)
Magdalena

Komentarze

 1. Hmm... wózka dziecięcego jeszcze nie miałam okazji wybierać i nie planuję w najbliższej przyszłości, ale myślę, że bezpieczeństwo, funkcjonalność i wygląd są ważne. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. najważniejsze , żeby był lekki i solidny, ergonomiczny, jeszcze nigdy nie stawałam przed wyborem wózka

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesting post my dear, thank you for sharing ))

  OdpowiedzUsuń
 4. Wózek musi być lekki, ale i stabilny, a także zwrotny i dostosowany do przedzierania się przez te wielkie krawężniki. Nie zwracałam na nie uwagi póki nie zaczęłam prowadzić wózka z dzieckiem w środku... czasem to wyższa szkoła jazdy;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wybierałam nigdy wózka, ale na pewno musi być bezpieczny :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi zależało na tym aby był lekki i bezpieczny dla maluszka, oczywiście na wygląd też zwracałam uwagę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przydatny post!Cóż, wózek dziecięcy wybierałam 21 lat temu i kierowałam sie przede wszystkim kolorem :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog