Odszkodowania medyczne | Błędy lekarskie.

Część z Was wielokrotnie oglądając wiadomości z niedowierzaniem wysłuchiwała informacji o śmierci człowieka z powodu błędu popełnionego przez lekarza. Zazwyczaj są to błędy wynikające ze zwykłego zaniedbania, panującej ogólnie znieczulicy lub wypalenia zawodowego. Część z nas niestety doświadczyła takich sytuacji gdy bliska nam osoba, przyjaciel lub sąsiad umarł bo pomoc przyszła zbyt późno lub udzielana pomoc nie przebiegła tak jak powinna. Dla mnie samej wielkim szokiem w tym roku było ile trzeba wykonać telefonów i jak długo prosić się, a potem czekać aby wysłano do cierpiącej i chorej na raka osoby karetkę. I słowa typu "nie warto wysyłać jej do kogoś kto jest bliski śmierci".
10 lat temu w wyniku złego rozpoznania i ogólnego niedbalstwa w szpitalu umarł mój dziadek. Odszedł w cierpieniach a my przez wiele miesięcy żyliśmy w poczuciu bezradności wobec tego co się stało. Dziś postąpilibyśmy inaczej i pomimo zastraszania nie wycofalibyśmy sprawy z drogi sądowej. Zabrakło nam jednak sił jak i odpowiedniego wsparcia i wiedzy.
Każdego roku w Polsce mamy wiele spraw gdzie w wyniku medycznego zaniedbania ludzie umierają jak również doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu. Często są to przypadki gdzie taka osoba nie jest już zdolna do prowadzenia normalnego życia. Nie tylko nie jest wstanie iść do pracy ale często do końca zdana jest na pomoc rodziny. W obu przypadkach powinniśmy zawalczyć i domagać się finansowego zadość uczynienia jakim są odszkodowania medyczne. Każdy  z nas ma do tego prawo a dzięki finansowemu odszkodowaniu jesteśmy wstanie sobie potem poradzić z wieloma problemami. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się do odpowiedniego specjalisty, który przy dużej wiedzy prawnej jak i medycznej jest wstanie uzyskać takie odszkodowanie. Sprawy tego typu bywają bardzo skomplikowane i czasami trwają długo, ale doświadczony radca prawny skutecznie będzie reprezentować poszkodowanego. Zdaję sobie sprawę, że żadne pieniądze nigdy nie przywrócą nikomu życia czy nie przywrócą pełnej sprawności fizycznej ale zapewnią środki na leczenie, rehabilitację czy ogólną finansową pomoc rodzinie.Komentarze

 1. Powinniśmy być świadomi praw jakie nam przysługują i z nich korzystać. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że świadomość społeczna się zmienia i ludzie coraz częściej i chętniej korzystają ze swoich praw. Może to zmieni też podejście drugiej strony - lekarz, który będzie się liczył z procesem za zaniedbania, będzie pewnie inaczej podchodził do swojej pracy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ważny wpis dotykający bardzo delikatnego tematu...W takich ciężkich momentach często nie myśli się po prostu o takich sprawach.
  Przykro mi z powodu Twojego dziadka:(:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Mądrze napisane, dokładnie każdy z nas powinien dobrze znać swoje prawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie się ze wszystkim zgadzam. Bardzo praktyczny artykuł. Polecę go dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przykro mi z powodu Twojego Dziadka... dobrze, że poruszasz takie tematy!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 7. To jest straszne . Ale rzadko mamy na to wpływ. Mój wujek zle się czuł i poszedł do lekarza . Zrobił wszystkie badania oprócz prześwietlenia płuc . Gdy powiedział lekarce by może lepiej i to zrobić to go wyśmiała . W końcu prywatnie zrobił prześwietlenie. I okazało się ze ma raka płuc . Lekarce było głupio . Gdyby nie jej błąd zaczął by się wcześniej leczyć . Niestety mój wujek zmarł :( . Choć lekarka miała poczucie winny i pomagam potem bardzo wdotarciu do najlepszych specjalistów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj tak, znana mi jest ta sytuacja :/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog