Wizyta u adwokata

Od dzieciństwa mieszkam tak na prawdę w tym samym miejscu, w pobliżu małego miasteczka. Pamiętam, że zawsze było tu bezpiecznie i jako dzieci bawiliśmy się na ulicy. W ciągu ostatnich dwudziestu lat wybudowano tu wiele domów, a nawet firm. Jestem wręcz zaskoczona faktem, że nie znam osób które mieszkają dwieście metrów dalej i nawet kurierzy gubią się w tej okolicy. Większość gospodarzy wyprzedała swoje łąki i pola i oddała je pod zabudowę. Są jednak miejsca które od lat leżą ugorem lub w pełni zagracone, ponieważ rodzina nie potrafi się miedzy sobą dogadać, co do podziału ziemi oraz tym, co z nią zrobić. Oczywiście chodzi o pieniądze i co za tym idzie spory rozłam w rodzinie. Pośród znajomych słyszę podobne głosy i problemy wynikające z tego, że pewne sprawy nie zostały odpowiednio uporządkowane i nie sporządzono odpowiedniego aktu notarialnego. I tak oto brat kłóci się z bratem o to, co komu się należy.

Pomimo, iż ja i mój brat to dwa różne światy, to jednak do tych spraw podeszliśmy z głową i kilka lat temu uregulowaliśmy wszystkie sprawy dotyczące ziemi oraz domu rodzinnego. Oczywiscie pomógł nam w tym adwokat, który zapoznał się ze sprawą i przygotował odpowiednie dokumenty.


Oczywiście gdy wszystko było gotowe, wszyscy musieliśmy się do niego udać aby przejrzej poprawność dokumentów oraz aby je podpisać. Wszystko trwało kilka dni i tak na prawdę jedynym problemem była opłata, jednak nie ta którą pobiera za swoją pracę adwokat, lecz państwo. Mimo tego, uważam, że było warto bo o nic nie musimy się już martwić i wszystko miedzy nami jest już ustalone

Ogólnie byliśmy na tyle zadowoleni z miejsca, adwokata z którego skorzystaliśmy, że pojawiliśmy się u niego również  w zeszłym roku aby zawalczyć również o inną, bardzo ważną dla naszej rodziny sprawę. Na szczęście adwokaci działają w zakresie prawa cywilnego, karnego, rodzinnego oraz prawa pracy.


 


Komentarze

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog