W poszukiwaniu idelanego prezentu na święta dla ogrodnika.

Każdego roku na moim blogu pokazuję Wam moje najprzyjemniejsze propozycje na prezent z okazji świąt. O ile mi osobiście łatwiej kupuje się coś dla kobiet, propozycje dla mężczyzn wydają mi się bardziej ograniczone. Każdego roku zakup prezentu dla mojego taty, brata i jego synów zajmuje mi o wiele najwięcej czasu. Wyjątkiem są prezenty dla mojego męża, którego znam na wylot i zawsze wiem co mu się marzy. A co, gdy mowa o prezentach dla kogoś, którego największym hobby jest jego własny ogród? Wybór idealnego prezentu dla ogrodnika, to wcale nie takie proste zadanie. Mówię to z własnego doświadczenia oraz zamiłowania do ogrodu warzywnego oraz kwiatowego. Jak wielu z Was już wie, od trzech lat jest to taki mój mały świat, który sprawia mi wiele radości. Z każdym rokiem rośnie moja pasja, doświadczenie i wiedza w tym temacie, a to sprawia że wybór prezentu dla mnie nie jest już taki łatwy dla moich bliskich.
Rok temu od mojego męża otrzymałam zestaw ogrodnika, w skład którego wchodziły małe narzędzia ogrodnicze, poidełko dla ptaków, fartuch oraz termometr do szklarni. Byłam nimi zachwycona i tym, jak odpowiednio każdą rzecz przemyślał. Oczywiście zawrócił też uwag na dobrą jakość produktów. Wszystko okazało się przydatne w ciągu całego sezonu i pozostanie zemną na kilka dobrych lat. W tym roku zdecydowanie muszę postawić jeszcze na karmik dla ptaków, którego u nas brak. Jest to fajna opcja prezentu, która spisze się dobrze również gdy ktoś nie posiada ogrodu. Karmik można zawiesić na tarasie lub balkonie, ważne jednak, aby był on z dala od kotów i innym drapieżników.


Uważam, że najlepszym prezentem dla osób początkujący w tym temacie, będzie zestaw nasion. Zdecydowanie możemy postawić tu na różnorodne warzywa oraz kwiatów. Pamiętam moje pierwsze zakupy nasion i to, jak ekscytujące były dla mnie pewne odmiany roślin. Wymagało to ode mnie poszerzenia wiedzy którą do tej pory miałam i wyszukaniu wielu informacji. Dla osób początkujących warto postawić na te łatwiejsze warzywa w uprawie oraz na te, które lubią zajadać. Jeśli same nasiona to dla Was mało, dołączyłabym do tego również koszulkę z przyjemną lub nawet troszkę śmieszną grafiką, napisem.


Jeśli mowa o ciuchach dla ogrodnika, znalazłam również wiele pięknych bluz oraz kurtek. Wszystkie tak urocze oraz w temacie, że nie ma opcji aby taki prezent się nie spodobał. Jeśli Wasz budżet jest mały, to zdecydowanie polecam skarpetki, które skradły również i moje serce.

Fajnym pomysłem z pewnością są książki o  uprawie warzyw, plannery pomagające wszystko dobrze zaplanować kiedy i gdzie co wysiać. Obecnie na rynku mamy różne modele z piękną grafiką. Każdego roku prowadzę własny planner, zeszyt w którym notuję kiedy i co siałam. Robię porównania, notuję potrzebne zmiany i dzięki czemu uprawa staje się łatwiejsza i popełniam mniej błędów. Można by pomyśleć, że to nic trudnego i da się wszystko zapamiętać. Niestety tak nie jest, szczególnie gdy stawia się na kilka odmian danego warzywa i kwiatów. Z kolei książka dostarczy odpowiedniej wiedzy o tym kiedy i jak siać. Na co zwrócić uwagę aby mieć jak najlepsze i najzdrowsze plony.

Jako już bardziej zaawansowany ogrodnik, w tym roku marzą mi się konkrety do ogrodu. Zdecydowanie przydałaby mi się nowe nożyce, drabina, kalosze i kilka par profesjonalnych rękawic do prac w ogrodzie. Ach, no i zdecydowanie nowy i odpowiednio długi wąż do podlewania. Z kolei dla tych chcących, mogących wydać większą sumę pieniędzy, warto pomyśleć o szklarni, która jest idealnym rozwiązaniem dla upraw pomidorów lub melonów. O tym akurat pisałam Wam już w innym poście, który znajdziecie w dziale Magdalena w ogrodzie.

Jak widzicie, jest w czym wybierać. Mam nadzieję, że znaleźliście dla siebie tu jakąś inspirację na prezent dla ogrodnika.

Magdalena
 

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog