Kontenery na gruz, wygoda oraz ochrona środowiska.

Jak wiecie uwielbiamy spacery w pobliskim lesie i nic nie działa na nas bardziej kojąco, jak takie sławnie spotkanie z natura. W zależności od tego, jaka mamy pogodę oraz pogodę, zdarza nam się zabrać ze sobą również nasze psy. Z kolei jesienią, najprzyjemniej dwa razy w tugodniu wybieram się a moim tatą w ulubione i dobrze nam już znane miejsca, w poszukiwaniu grzybów. Fararza się, że do domu wracamy nawet po czterech godzinach spacerów. Jest to taka nasza rodzinna tradycja, którą dzielimy również teraz z tymi najmłodszymi. Lasy mocno zmieniają się nie tylko pod wpływem pory roku, ale również w wyniku innych czynników. O ule wszytko zachwyca, ostatnie lata to równie niemiłe i czasami wręcz szokujące widoki w lesie. Ponieważ wieś w której mieszkam mocno się rozbudowała, powstało wiele nowych domów rodzinnych i niestety znaleźli się ludzie, którzy nie szanują natury. Gdy tylko nadarzy się okazja, wywożą do lasu nie tylko śmieci, ale przede wszystkim pozostałości po ukończonej budowie lub remoncie, jak stare okna, meble, puszki po farbach, różnego rodxaju plastiki, a nawet gruz. Spacer po lesie przeradza się w smutek i strach, czy pies znów wróci z głęboką raną cięta do domu.


Jak byłam mała, pamiętam jak takie pozostałości po budowie po prostu zakopywano nieopodal własnej działki. Nikt tego nie pilnował i ludzie nie myśleli, co będzie z tym miejsce za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Na szczęście teraz  wszystko jest unormowane prawnie i ludzie po prostu boja się wysokich kar finansowych. Na szczęście nie trzeb asie już martwić, co zrobić z gruzem i po prostu wystarczy zamówić kontenery na gruz i odpowiednia firm zajmie się za was wywozem odpadów budowlanych. Do tego typu kontenerów można wyrzucać wszystkie pozostałości ceglane, betonowe oraz ceramiczne. Firma dostarcza kontener w konkretnie wyznaczone przez Was miejsce, potem następuje jego odbiór oraz przekazanie do utylizacji. Takie działanie to nie tylko wygoda, ale również legalne pozbycie się gruzu i odpowiednia ochrona środowiska.

Marzy mi się dzień, którym wszyscy będziemy bardziej świadomi swoich czynów. Mam nadzieję, że lasy znów będą czyste, bezpieczne i zdrowe.

 

Komentarze

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Copyright © 30plus blog